Misafirhanemiz

Oda ve Yatak Sayısı
Biri 2 kişilk ve ikisi üç kişilik olmak üzere  konukevimizde 3 adet oda bulunmaktadır. Odaların hepsinde konforlu yataklar mevcuttur.

Yeme İçme;
Üçretsiz çay ve kahve ikramının tadını çıkarabilirsiniz.
Konum;
Tokat Merkezinde Saat Kulesi ve Mevlevihanenin  yanında bulunmaktadır. Defterdarlık Binasının  5 katında 3 odayla hizmet vermektedir.
Ulaşım;
Misafirhanemiz Tokatın'nın  merkezindedir.
Görülmesi Gereken Çevre Güzellikleri;
Tokat Kalesi, yapım tarihi ve hangi medeniyet tarafından yapıldığı bilinmeyen kermen. Kaleye ait en eski izler 5 ya da 6. yüzyıla ait olup kalenin bu yıllarda var olduğu bilinmektedir. Yapının inşa edildiği kayalıklar doğal bir kale özelliğine sahip olmakla beraber surlar ve kale içerisindeki odalar insanlarca yapılmıştır.[1]
Mevlevihane: Tokat'ta Mevleviliğin gelişim süreci ilk olarak; Mevlana'nın müridi olan ve Selçuklu Hükümdarlarından IV. Kılıçaslan'nın 1260 yılında, Pervane unvanıyla görevlendirdiği Muine'd-din Süleyman'ın çalışmalarıyla tanındığını söyleyebiliriz. Yaygınlaşması ise; Sultan Veled kızı Şeref Hatun'un müritlerinden, Mevlevi halifesi Konya'lı Arife-i Hoş-likaa'nın çalışmaları, Tokat büyüklerinin de kendisine mürit olması sonucu gerçekleşir. Mevlevihaneyi yapı olarak incelediğimizde, zemin katında beş oda yer almaktadır. Şeyhin kabul odası (baş oda) dışındakiler çeşitli hizmetlerin görüldüğü mekânlardır.
Taşhan: 1631 yılında yaptırılan Taşhan büyük bir Osmanlı eseridir. Kuzey Güney konumunda kesme taş ve tuğladan dikdörtgen şeklinde ve iki kat olarak inşa edilen hanın ortasında büyük bir avlu yer almaktadır. 112 odası ve bir mescidi bulunan hanın, her iki katında avluya bakan revaklar bulunmaktadır. Taşhan bulunduğu bölgeye farklı bir güzellik katmaktadır. Tarihi Taşhan'ın yapı özelliği bozulmadan nostalji Kervansaray otele dönüştürme projesi sürdürülmektedir.
Saat Kulesi: Behzat  semtinde kentin her yerinden görülecek şekilde, 1902 yılında yapılmıştır. Kapısı güney yönünde olup yüksekliği 33 metrededir. Kesme taştan yapılmıştır. 2. Abdulhamet’in Padişah oluşunun 25. yılı için halkın yardımlarıyla, mutasarrıf Bekir Paşa ve Belediye  Reisi Mütevellioğlu Enver Bey tarafından yaptırılmıştır. 1917 yılında Alafrangaya çevrilen saat kısmı, dört yöne büyük kadranlarla  her yarım ve saat başlarında iki dakika ara ile tam çalar durumdadır. Sesi kentin her semtinden rahatlıkla duyulabilmektedir.     
 
 
                                                                 Adres ve İletişim:

Soğukpınar Mah. Behzat Cad. Defterdarlık Hizmet Binası 60100 TOKAT

0 (356) 214 42 10 (Tokat Defterdarlığı - Santral)

 Misafirhane Personelimiz:
Kamuran DURAN    Dahili:  504-505
   GSM: 0 532 666 86 72